KS Orliki Węgliniec 2:0 Błękitni Studniska Dolne

• autor: Pati1010, 2014-03-23 19:28
KS ORLIKI WĘGLINIEC 2:0 (0:0) BŁĘKITNI STUDNISKA DOLNE
Bramki : Andrzej Gołyźniak, Kamil Kurianowicz

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej seniorzy KS Orliki Węgliniec ( 4 miejsce ) podejmowali na własnym boisku Błękitnych Studniska Dolne ( 9 miejsce ). W meczu rundy jesiennej między tymi drużynami padł remis 2:2.

Skład Orlików : Łukasz Pelak, Marcin Szczygielski, Łukasz Nowak, Rafał Zaręba, Krzysztof Pietrzak, Radomir Kurianowicz, Kacper Hałdaś, Paweł Mockało, Kamil Kurianowicz, Andrzej Gołyźniak, Jarosław Naskręt

Zmiany :  40 min - Mariusz Pietrzak za Krzysztofa Pietrzaka, 45 min - Tomasz Niemyt za Jarosława Naskręta, 69 min - Błażej Szwedo za Andrzeja Gołyźniaka, 72 min Tomasz Mockało za Marcina Szczygielskiego, 81 min Grzegorz Guściora za Pawła Mockało, 85 min Patryk Rusinek za Radomira Kurianowicza

Pierwszy mecz rundy zawodnikom przyszło rozgrywać w niekorzystnych warunkach, padający deszcz uniemożliwiał normalne rozgrywanie piłki, która często zatrzymywała się w stojących na murawie kałużach.Zespół Orlików od początku zdominował rywali, którzy mieli problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Przewaga w posiadaniu piłki, duża liczba strzałów i akcji nie została jednak udokumentowana w postaci bramki, do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Minutę po zmianie stron nareszcie i wynik meczu uległ zmianie - po akcji wprowadzonego w połowie Tomasza Niemyta i asyście Kacpra Hałdasia piłkę do bramki skierował Andrzej Gołyźniak ! Po zdobytym golu nie potrafiliśmy jednak wykorzystać kolejnych dogodnych sytuacji.Piłka często zachowywała się w niekontrolowany sposób, utrudniając grę zespołom. Dopiero w 63 minucie po ładnej akcji całego zespołu bramkę zdobył Kamil Kurianowicz. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ zmianie, mimo wielu 100% okazji bramkowych. Zawodnikom należą się pochwały za dzisiejsze zwycięstwo w trudnych warunkach, które pozwoliło przesunąć się na 3 miejsce w ligowej tabeli.